W zakresie eksportu podjęliśmy intensywne działania dotyczące udostępniania rynków rolnych. Sztandarowy był rynek chiński – powiedział podczas rozmowy ze Światem Rolnika Krzysztof Jurgiel.

Analiza działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wynikająca z Ustawy o działach administracji rządowej, prowadzona będzie w odniesieniu do wszystkich szczegółowo wymienionych spraw. Musi ona jednak być zogniskowana na ocenie systematycznej i skutecznej realizacji priorytetów ministra Krzysztofa Jurgiela, który stawia za cel poprawę warunków życia rodzin rolniczych oraz innych mieszkańców wsi. Polskie rolnictwo potrzebuje równych warunków konkurencji, stabilizacji ekonomicznej gospodarstw oraz uporządkowania rynków rolnych. Kluczowym zadaniem jest kształtowanie ustroju rolnego tak, aby w strukturze agrarnej gospodarstwa rodzinne miały ugruntowane i trwałe miejsce.

Od przejęcia urzędu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez Krzysztofa Jurgiela minęło już 12 miesięcy. Polskie rolnictwo boryka się z wieloma problemami. Zeszły rok nie był również zbyt przychylny: susze, ASF, w dalszym ciągu trwające rosyjskie embargo.

 

Reporter: Paweł Biczak

Zdjęcia i montaż: Janusz Kojro/switrolnika.info

Fot. swiatrolnika.info

Spotkanie ministrow rolnictwa z panstw Europy Środkowej

Dziś na Węgrzech (w Wyszehradzie) odbędzie się spotkanie ministrów rolnictwa z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Słowenii (GV4+4).

Więcej...
Ekoterroryzm coraz częściej pojawia się w debacie publicznej. Wywiad ze Szczepanem Wojcikiem

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej udzielił wywiadu dla portalu wmeritum.pl na temat zjawiska ekoterroryzmu, które...

Więcej...
133 mln euro na promocje produktów rolnych

Komisja Europejska w Rocznym Programie Prac na 2017 rok przeznaczy 133 mln euro na programy informacyjne i promocyjne...

Więcej...
Dlaczego Polska nie zdobywa rynku mleczarskiego w Azji – Analiza błędów

Podczas IV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej mówiono dużo o możliwościach rynkowych...

Więcej...

   

Kontakt z Instytutem

Zapraszamy do współpracy. DOŚWIADCZENIE, które poprowadzi Cię na każdym kroku.

 

+48 (22) 299 70 35

biuro@instytutrolny.pl

2016 © Instytut Gospodarki Rolnej