Talk icon

Inwestycje, Gospodarka, Polityka

25-09-2023

Autor: Instytut Gospodarki Rolnej

Rolnicza Dwunastka zaprezentowana! Branża rolno-spożywcza pyta polityków o stosunek do rolnictwa

Rolnicza Dwunastka została zaprezentowana. Jest to inicjatywa branży rolno-spożywczej, która ma przybliżyć stosunek poszczególnych polityków do polskiego rolnictwa.

Politycy w przygotowanej ankiecie zostaną zapytani m.in o długoterminowe kredytowanie rolnictwa, ułatwienie dostępu do dzierżawy, stosunek do ograniczenia hodowli zwierząt i produkcji mięsa w Polsce czy utrzymanie ograniczeń na sprowadzanie do UE produktów rolno-spożywczych niespełniających standardów, które wymagane są od lokalnych producentów.

Rolnicza Dwunastka to inicjatywa branży rolno-spożywczej

Sławomir Izdebski (OPZZRiOR) i Tomasz Obszański (NSZZ RI) zaprezentowali “Rolniczą Dwunastkę. Rolnicza Dwunastka to inicjatywa branży rolno-spożywczej, która ma przybliżyć stosunek poszczególnych kandydatów na posła czy senatora do przyszłości polskiego rolnictwa. 

“Nie tylko rolnicy, ale wszyscy Polacy mają prawo być dumni, że przez 30 lat wolnej Polski całe nasze środowisko ciężko budowało cenioną na całym świecie markę polskiej żywności. Jednocześnie w tym ważnym okresie mamy bezwzględne prawo żądać od przyszłych polityków, reprezentantów społeczeństwa, odpowiedzi, jaki jest ich stosunek do najbardziej istotnej dla naszego środowiska kwestii, czyli naszego rozwoju i przyszłej perspektywy” – wyjaśniają 

Autorzy inicjatywy apelują do wszystkich kandydatów na parlamentarzystów, aby odpowiedzieli całemu społeczeństwu na pytanie, jaki mają stosunek do branży rolnej. 

“Branży, która na co dzień karmi milionów Polaków. W tym celu poprosimy ich o to, aby podpisali się pod tymi samymi postulatami, jeżeli oczywiście się z nimi zgadzają i publicznie zaprezentowali swoje stanowisko” – dodają.  

Zakończeniem całego wydarzenia będzie program podsumowujący całą inicjatywę pt. „Rolnicze Starcie”. W programie tym zasiądą po jednej stronie liderzy organizacji branży rolno-spożywczej, po drugiej zaś delegowani przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych.

Polecane artykuły

wybory samorzadowe 2024

Pejzaż polityczny w Polsce po wyborach samorządowych

zaostrzenie protestów rolników

Zaostrzenie protestów rolniczych. Rolnicy poszli do biur polityków.

EUnitedAgri

Szczyt rolniczy #EUnitedAgri w Brukseli