Wideokonferencje

Publikacje

WIDEOKONFERENCJE

Z UDZIAŁEM BRANŻ

Prezydent Andrzej Duda na videokonferencji z rolnikami z udziałem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego

omówił sytuację w rolnictwie w związku z epidemią koronawirusa. „ROLNICTWO W CZASIE KRYZYSU” to videokonferencja przedstawicieli sektorów gospodarki rolnej z ministrem rolnictwa, podczas której najwięksi producenci rolni przedstawiają raport z sytuacji na rynkach rolnych.

Rozmowa dotyczyła m.in. szczegółów związanych z wprowadzeniem Nowego Zielone Ładu oraz strategii „Od pola do stołu”.

W kolejnej wideokonferencji pod hasłem „Rolnictwo w czasie kryzysu” oprócz przedstawicieli organizacji rolniczych oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi wziął udział także komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Koronawirus w swoich kolejnych odsłonach powoduje, że obszary, które wcześniej nie wykazywały tak dużych strat, okazują się wymagać wsparcia” – mówił minister Ardanowski.

 „Ponowimy nasze żądania i oczekiwania wobec Komisji Europejskiej, żebyśmy mogli wspierać rynkowe problemy wielu gospodarstw, wielu sektorów. Koronawirus w swoich kolejnych odsłonach powoduje, że obszary, które wcześniej nie wykazywały tak dużych strat, okazują się wymagać wsparcia” – mówił minister Ardanowski.

 

Czy drobiarstwo jest rolnictwem?

Czy drobiarstwo jest rolnictwem? Okazuje się, że tak odpowiedź na tak proste pytanie nie jest oczywista, a wszystko za sprawą rozmów, które toczą się za drzwiami gabinetów unijnych. Komu uda się zdobyć większe pieniądze? Jakie są perspektywy innych krajów? Czy uda się przesunąć więcej pieniędzy z PROW?

Kolejny czwartek i kolejna wideokonferencja w ramach cyklu „Rolnictwo w czasie kryzysu”.

Kolejny czwartek i kolejna wideokonferencja w ramach cyklu „Rolnictwo w czasie kryzysu”. Dziś przedstawiciele związków branżowych i rolniczych gościli wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi – Ryszarda Kamińskiego oraz Głównego Lekarza Weterynarii – Bogdana Konopkę.

Minister Ardanowski podczas czwartkowej wideokonferencji z przedstawicielami organizacji branżowych odniósł się do ataków,

 jakie spadły na niego po zaproponowaniu – w odpowiedzi na postulaty branży i informacjach o nagminnym, bezpodstawnym i zagrażającym życiu działań organizacji pseudoekologicznych – wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt, mających na celu ukrócenie działań samozwańczych ekologów

Minister Ardanowski

podczas dzisiejszej wideokonferencji z organizacjami branżowymi zdał sprawozdanie z tego, co przez ten tydzień udało się załatwić, realizując także zalecenia, rekomendacje i postulaty, jakie padły podczas minionych spotkań, które transmituje Instytut Gospodarki Rolnej.

Ustawa o restrukturyzacji zadłużenia gospodarstw uzyskała akceptację Komisji Europejskiej.

 – W krótkim czasie rolnicy, którzy już zalegają ze spłatą swoich pożyczek, swoich kredytów będą mogli ubiegać się o restrukturyzację, o nowy rozłożony na dużo dłuższy okres czasu kredyt, bardzo nisko oprocentowany, który wchłonie dotychczasowe kredyty i pozwoli odzyskać stabilność gospodarstwa – poinformował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski,

Minister Ardanowski łączy się z przedstawicielami największych sektorów rolnych, by na bieżąco omawiać problemy w rolnictwie wywołane epidemią koronawirusa.

Szczepan Wójcik (IGR): „Zaczęliśmy komunikować polskich producentów z odbiorcami. mamy sporo zapytań z zagranicy na temat produktów, na które panuje silne zapotrzebowanie, szczególnie na rynkach wschodnich. Musimy zacząć rozmawiać o tym, co przyniesie nam czas, gdy wrócimy na rynek. Musimy wspólnie zastanowić się nad utrzymaniem rynków zagranicznych, które w wyniku wymiany handlowej dostarczają ponad 32 mld euro do naszego kraju.”

Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski omawia sytuację w rolnictwie związaną z epidemią COVID-19

 z największymi producentami rolnymi. „ROLNICTWO W CZASIE KRYZYSU” to videokonferencja przedstawicieli sektorów gospodarki rolnej z ministrem rolnictwa, podczas której najwięksi producenci rolni przedstawiają raport z sytuacji na rynkach rolnych.

ZNASZ WAŻNY DLA ROLNICTWA TEMAT?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami – znajdź nas w mediach.

Instytut Gospodarki Rolnej
Warszawa ulica Kolejowa 45/119

 

Mail: biuro@instytutrolny.pl

Tel: +48 513 712 448

NIP: 7010522726

14 + 4 =