Talk icon

Inwestycje, Gospodarka, Polityka

26-02-2024

Autor: Instytut Gospodarki Rolnej

Marsz Gwiaździsty na Warszawę 27 II 2024 Ogólnopolski protest rolników

marsz gwiaździsty rolnictwo

27 lutego 2024 roku, rolnicy planują przeprowadzić protest w Warszawie. Protest, zatytułowany "Marsz Gwiaździsty", jest kolejnym etapem strajku rolników. Wraz z rolnikami dołączą również górnicy i myśliwi i inne grupy zawodowe, które popierają postulaty rolnicze. Celem protestu jest zablokowanie stolicy i wyrażenie niezadowolenia z sytuacji w rolnictwie.

Główne postulaty rolników:
Wycofanie Polski z tzw. Zielonego Ładu 
Zatrzymanie importu produktów rolnych z Ukrainy.
Ich protesty dotyczą także obaw związanych z niszczącym wpływem działań UE na produkcję i hodowlę zwierząt.

Planowane działania
Rolnicy zapowiadają, że ich działania będą przybierać coraz bardziej dramatyczne formy, jeśli rządzący nie wezmą pod uwagę swoich postulatów, a jutrzejsza demonstracja w Warszawie ma na celu zwrócenie uwagi na coraz bardziej dramatyczną sytuację w rolnictwie.
Rolnicy zamierzają przyjechać do Warszawy ciągnikami oraz będą manifestować pieszo w pochodzie. 

Plan marszu
Początek manifestacji planowany jest na godzinę 11:00 pod Pałacem Kultury i Nauki. Potem uczestnicy manifestacji wyruszą Alejami Jerozolimskimi, poprzez Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży pod Sejm, a następnie podążą pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich. Jutrzejszy protest jest ważnym wydarzeniem dla rolników i wszystkich zainteresowanych sytuacją w rolnictwie.
Protest rolników w Warszawie ma na celu przyciągnięcie uwagi opinii publicznej i władz do problemów, z jakimi borykają się rolnicy. Jest to okazja dla nich, aby wyrazić swoje postulaty i domagać się zmian w polityce rolniczej zarówno tej prowadzonej przez władze krajowe jak i przedstawicieli Unii Europejskiej.

Polecane artykuły

zaostrzenie protestów rolników

Zaostrzenie protestów rolniczych. Rolnicy poszli do biur polityków.

wybory samorzadowe 2024

Pejzaż polityczny w Polsce po wyborach samorządowych

protest rolnikiów

Protest rolników. Czy w Polsce nadchodzi era protestów rolniczych w stylu francuskich farmerów?