Konferencja Forum Dla Wsi

Konferencja Forum dla Wsi to najważniejsze wydarzenie rolnicze w kraju.

Coroczna inicjatywa gromadzi tłumy rolników.

Jednoczymy się w walce o dobrobyt polskiej wsi oraz całego kraju.

Cel konferencji

Trzy Filary bezpieczeństwa

“Bez stabilnego i silnego rolnictwa nie możemy myśleć o rozwoju gospodarczym Polski. Niestety, w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją geopolityczną sektor ten, a przede wszystkim jego najważniejsze elementy – rolnicy, gospodarstwa i powiązane z nimi przedsiębiorstwa rolno-spożywcze, borykają się z wieloma problemami.

Cel konferencji

Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa państwa.

“Chcemy pokazać, że rolnictwo i rolnicy, niezależnie od tego, jaką gałęzią gospodarki rolnej się zajmują czy też z jakiego kraju pochodzą, tak naprawdę powinni dzisiaj działać razem i powinni razem przeciwstawić się różnym niebezpieczeństwom, jakie z Komisji Europejskiej czy też z Brukseli idą w stronę rolników i rolnictwa (i to rolnictwa europejskiego), bowiem dzisiaj stoimy nad widmem – trzeba to powiedzieć wprost – pewnego zagrożenia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywnościowe” (cyt. Szczepan Wójcik)

III Filary bezpieczeństwa.

Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa państwa.

O. DR TADEUSZ RYDZYK

O. DR TADEUSZ RYDZYK CSSR, REKTOR-ZAŁOŻYCIEL AKSIM:“Widzimy cały czas ten atak. Atak na Kościół, na Polskę. Jeżeli my się nie zbierzemy razem, to nic już nie będzie”

Szczepan Wójcik

SZCZEPAN WÓJCIK, PREZES INSTYTUTU GOSPODARKI ROLNEJ: “Polska silna rolnictwem. Dlaczego troska o rolnictwo jest fundamentem walki o suwerenność Polski i bezpieczeństwo Europy?”

WIKTOR SZMULEWICZ

WIKTOR SZMULEWICZ, PREZES KRAJOWEJ RADY IZB ROLNICZYCH: “Największe wyzwania stojące przed rolnikami w 2023 roku”

TOMASZ OBSZAŃSKI

TOMASZ OBSZAŃSKI, PRZEWODNICZĄCY NSZZ “SOLIDARNOŚĆ” ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH: Rolnicze postulaty, czyli co zrobić, żeby gospodarstwa rolne nie zbankrutowały?”

MARIAN SIKORA

MARIAN SIKORA, PRZEWODNICZĄCY FEDERACJI BRANŻOWYCH ZWIĄZKÓW PRODUCENTÓW ROLNYCH: “Rolnictwo – sieć naczyń powiązanych. Jak poszczególne branże radzą sobie z kryzysem?”

REPORTAŻ „EUROPEJSKIE ROLNICTWO W 2023 ROKU. ŻYWNOŚĆ NAJSILNIEJSZĄ BRONIĄ”

REPORTAŻ „EUROPEJSKIE ROLNICTWO W 2023 ROKU. ŻYWNOŚĆ NAJSILNIEJSZĄ BRONIĄ”

JOS UBELS

JOS UBELS, WICEPREZES FARMERS DEFENCE FORCE, HOLANDIA: “Europejskie zagrożenia: szkodliwe inicjatywy, a bezpieczeństwo żywnościowe”.

DR. ARUNAS SVITOJUS

DR. ARUNAS SVITOJUS, PREZES ZARZĄDU LITEWSKIEJ IZBY ROLNICZEJ: “Praca rolników musi zostać doceniona!”

SIETA VAN KEIMPEMA

SIETA VAN KEIMPEMA, FARMERS DEFENCE FORCE: “Dlaczego Europa musi dziś protestować? Czy wywłaszczenie rolników w XXI w. to nowa praworządność?”

JÓZEF KUBICA

JÓZEF KUBICA, DYREKTOR GENERALNY PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA LEŚNEGO LASY PAŃSTWOWE: “Współpraca gwarantem utrzymania suwerenności w poszczególnych aspektach polskiej gospodarki”.

KRZYSZTOF PIOTROWSKI

KRZYSZTOF PIOTROWSKI, KANCELARIA PIOTROWSKI I WSPÓLNICY: “Restrukturyzacja – jak sprawić, by była szansą, a nie zagrożeniem?”

JAROSŁAW MALCZEWSKI

JAROSŁAW MALCZEWSKI, WICEPREZES ZARZĄDU B-2M SP. Z O.O. ZAŁOŻYCIEL GRUP PRODUCENCKICH SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W PRODUKCJI MLEKA: “Problemy i recepty dla polskiego sektora produkcji mleka i żywca wołowego”.