Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej udzielił wywiadu dla portalu wmeritum.pl na temat zjawiska ekoterroryzmu, które rozprzestrzenia się na poszczególne gałęzi gospodarki, głównie na rolnictwo.

„Przyjaciele zwierząt” walczą o likwidację branży futrzarskiej i czerpią korzyści od tej samej branży z zagranicy, a do zjednywania sobie zwolenników posługują się wzruszającymi zdjęciami z nielegalnych ferm lisów, które bardzo często znajdują się w… Chinach” - czytamy we wstępie wywiadu na portalu wmeritum.pl, w którym Szczepan Wójcik zwraca uwagę na absurdy charakteryzujące działanie organizacji ekologicznych oraz Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Do głównych zalicza takie aspekty jak stawianie dobra zwierząt ponad dobrem ludzkim, próbę likwidacji gałęzi rolnictwa, która szczyci się w Polsce kilkudziesięcioletnią tradycją, czy manipulowanie przekazem wpływającym na opinię publiczną.

 

- Nie wiem, czy posługiwanie się fałszem można do końca uznać za absurd. To jest po prostu przemyślana strategia zielonych. Na pewno zaś absurdalna jest ślepa wiara w rzeczy, które są po prostu kłamstwami. Mówię tu całej nagonce na hodowle zwierząt futerkowych w Polsce – czytamy na wmeritum.pl

 

- Wśród tzw. organizacji prozwierzęcych lub prośrodowiskowych da się zauważyć pewną nadreprezentację ludzi, którzy nie ukrywają swojego radykalnie lewicowego światopoglądu. (…) Na naszym podwórku często się zdarza, że lewactwo i ekoterroryzm to przenikające się zbiory. Pocieszające jest jednak to, że wśród wielu młodych osób, które swoje przekonania lokują po prawej stronie sceny politycznej da się zaobserwować zdrowy odruch braku tolerancji dla bestialstwa wobec zwierząt i przyrody – dodaje.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ

wmeritum.pl/EZ

Ekoterroryzm coraz częściej pojawia się w debacie publicznej. Wywiad ze Szczepanem Wojcikiem

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej udzielił wywiadu dla portalu wmeritum.pl na temat zjawiska ekoterroryzmu, które...

Więcej...
133 mln euro na promocje produktów rolnych

Komisja Europejska w Rocznym Programie Prac na 2017 rok przeznaczy 133 mln euro na programy informacyjne i promocyjne...

Więcej...
Dlaczego Polska nie zdobywa rynku mleczarskiego w Azji – Analiza błędów

Podczas IV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej mówiono dużo o możliwościach rynkowych...

Więcej...
Dyrektor IGR w Polskim Radiu 24 o sytuacji polskiego rolnictwa

Na antenie Polskiego Radia 24 o sytuacji w polskim rolnictwie oraz rywalizacji...

Więcej...

   

Kontakt z Instytutem

Zapraszamy do współpracy. DOŚWIADCZENIE, które poprowadzi Cię na każdym kroku.

 

+48 (22) 299 70 35

biuro@instytutrolny.pl

2016 © Instytut Gospodarki Rolnej